Fagmiljøene samlet om utviklingen av nytt semester

Fagansvarlige og undervisere fra hele regionen møttes i Bergen i september for å starte utviklingen av det nye 8. semesteret på medisinstudiet (MED8). Samlingen ga fagmiljøene anledning til å utvikle undervisningen sammen på tvers av campusene. Erfaringene kan også være nyttige når andre semestre skal videreutvikles.

Vestlandslegen bygger på samarbeid mellom fagmiljøer på tvers av regionen. Det stiller nye krav til koordinering og felles planlegging.

I september møttes derfor fagansvarlige og undervisere fra hele regionen for å legge grunnlaget for MED8. Semesteret omfatter nevrologi og nevrokirurgi, øye, øre-nese-hals, revmatologi, hud, reseptkurs og introduksjon til lovgivning i psykiatri.

Gjennom presentasjoner og gruppearbeid arbeidet deltakerne med læringsmål, undervisningsinnhold, organisering av praktisk og teoretisk undervisning, tverrfaglige tema og overordnet semesterstruktur. Innspillene fra seminaret tas nå med videre i utviklingen av semesteret.

Samtidig viser arbeidsformen hvordan Vestlandslegen kan styrke samarbeidet mellom fagmiljøene og bidra til et mer helhetlig studietilbud på tvers av campusene. Erfaringene fra arbeidet med MED8 kan også komme til nytte når andre semestre skal videreutvikles.

Deltakere på arbeidsseminar i Bergen diskuterer innhold, læringsmål og organisering av det nye 8. semesteret i Vestlandslegen.
Fagansvarlige og undervisere fra hele regionen samlet i Bergen for å starte utviklingen av MED8 og diskutere undervisning på tvers av campusene i Vestlandslegen. Foto: Hermina Gjertsen

Legg igjen en kommentar

Your email address will not be published. Obligatoriske felt er merket med *